Tak od začátku...

28. prosince 2016 v 13:19 | Radka
Každý příběh má svůj začátek, ani ten můj nebude výjimkou ;-)
Předem se omlouvám, ale asi to bude mírně zmatené... Některé etapy jsem trochu zjednodušila, jinak by to byl dost nudný román :-)
Popisovat narození a batolení asi nemá moc smysl :-) takže když jsem si začala trochu uvědomovat že jsem na světě, začala jsem zjišťovat že je něco špatně. Sestra měla mezi nohama to co já neměla a zaboha jsem nemohla pochopit proč tomu tak je. Ale budiž, hrály jsme si z počátku obě spolu a s panenkama, oblékaly si máminy plesové šaty, plácaly na sebe její šminky... jenže to se moc nelíbilo mamce, že prý ať si hraju s autíčkama a na vojáky a tak. Příběh tak podobný většině TS, jenže já tenkrát neměla vůbec ponětí která bije :-) Usínala jsem s představou že mám pipinu a že jsem normální holčička. Kamarádila jsem víc s holkama a kluků se spíš stranila.
Asi v šesti letech jsem musela do ozdravovny, protože jsem po prodělaných příušnicích byla vychrtlá :-) Tam přišly problémy. Načapali mě jak si hraji v lese na vílu, omotaná záclonou :-) Přišel výprask, samotka, zákaz vycházek a tvrdý režim. Že prý ze mě bude normální kluk i kdyby se mi to stokrát nelíbilo, že to takhle nejde a tak dále... Šílený lágr. To jsem zjistila že to tedy asi není normální a snažila jsem se být klukem na kterého by mamka byla hrdá. Začala jsem s první třídou chodit i na fotbal, ale zároveň začaly moje problémy s počůráváním... Byla jsem hotová když jsem se měla převlékat v šatně před tréninkem, nebo před hodinama plavání, strach začal ovládat můj život.
Postupně jsem si zvykla na to, že s tím nehnu a snažila jsem se být tím správným klukem a získat respekt. Tak mě napadlo jít do armády, k letectvu... Vojenská střední v Prešově. Myslela jsem si že tu holku v sobě přetluču drilem, řádem, povinnostma. Dost to bolelo, ale zvládla jsem to, pomohlo mi, že jsem přes vycházky vždycky zaplula do místní městské knihovny a tam pomáhala s výzdobou, malůvkama a vůbec s provozem. Také jsem jako pionýrská vedoucí vedla turistický kroužek a pracovala s dětmi, to byla taky paráda :-) Ale i přesto jsem žila v neustálém strachu že si mě bude někdo dobírat kvůli tomu že jsem trochu jiná.
Když bylo po vojenské škole, začala služba vlasti. Putovala jsem po celé republice, od letiště k letišti a snažila se to nějak přežít. Když jsem nakonec zakotvila na jednom místě, ve svém rodišti, tak přišla otázka na partnerku... žádná nebyla :-)
Tak se nějak přihodilo že jsem shodou náhod a okolností byla oženěna :-) Tato etapa se dost špatně popisuje v ženském rodě, ale pokusím se... Moje budoucí žena čekala nemanželské dítě a abych vypadala alespoň trochu normálně jako chlap, došlo k sňatku... Vyženila jsem syna a časem přišli ještě dva moji kluci. Od počátku jsme měly s manželkou rozpory, ale nechtěla jsem přijít o děti a tak jsem makala, starala se a snažila se všechny zabezpečit. Jenže po 14-ti letech už to vážně moc nešlo... Přišel rozvod a pakárna. Zmatek v duši který po pár letech vyústil v další sňatek. Vzala jsem si postiženou ženu. Neptejte se mě jak k tomu došlo, protože to sama moc neumím vysvětlit, prostě to tak je :-)
Asi rok po svatbě se ale začala opět hlásit o slovo ta holčička kterou jsem v sobě tak dlouho dusila. A začaly se dít věci :-)
Měla jsem takové vlny, kdy jsem nakoupila šminky, dámské věci, paruku, botičky atd. Vždycky po takové vlně přišlo vystřízlivění a velký strach...všechno šlo pryč, něco jsem rozdala, víc toho vyhodila... A tak to šlo asi pět let. Vnitřní rozpor sílil, připadala jsem si jako papiňák. Každá blbost mě rozhodila. Nepoznávala jsem se :-(
Mezitím jsem po 23 letech služby ukončila služební poměr v armádě a zapojila se do civilního života.
Náhoda tomu chtěla když manželka objevila pár mých fotek v dámském a já musela s pravdou ven...to byla taková úleva :-) Od té doby jsem se opět zklidnila a začala přemýšlet co dál. Shodou okolností jsem narazila na blog O Tereze a Tomovi a mě se rozsvítilo. Díky Terezko ;-) Nejsem uchyl ani divnej chlap. Jsem ŽENA jen holt narozená do blbýho těla. S ohledem na zdravotní stav manželky jsem se rozhodla opustit cestu muže a vydat se jinam... Moje žena potřebuje někoho na koho je spoleh a kdo se o ní postará, a jestli to bude chlap nebo ženská je jí úplně jedno. A s ohledem na to že mě čeká ještě minimálně dvacet let aktivního života ho chci strávit jinak... Takže před třemi měsíci přišel můj coming out, kdy jsem postupně řekla všem na kom mi kdy záleželo co jsem a co mě čeká... Myslela jsem že nejhorší to bude s mými dětmi, ale jaké bylo moje překvapení. Nic šíleného se nestalo. Kluci to vzali v pohodě a ještě mi nabídli pomocnou ruku :-) Jsem na ně hrdá ;-)
V práci taky dobré přijetí, tak uvidíme co oni na to až se začnu měnit :-) 7. února mě čeká první schůzka u Hanky Fifkové a jsem napjatá jak struna. Do té doby chci stihnout nastřelení naušnic a redukci pánského šatníku. Držte mi palce... ;-)

Radka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miriam Miriam | E-mail | Web | 28. prosince 2016 v 15:29

Budeme Ti držet palce! (Já teda rozhodně... :-) )

2 Radka Radka | 28. prosince 2016 v 15:48

[1]: Jéé, děkuji ;-)

3 TS Ženská. TS Ženská. | 28. prosince 2016 v 19:19

hlavně žádný stres záclonová vílo :-) pokud k němu nebude opravdu důvod. Vše se ze začátku hrozně potáhne, takže klid a zbytečně se nenapínej nebo budeš přetažená :-( bude to dobrý uvidíš. :-)

4 Radka Radka | 28. prosince 2016 v 20:45

Děkuji za slova útěchy :-) Nějakou představu jsem si už udělala tak vím že je to na dlouho :-) Někde jsem četla že TS jsou mistři světa v čekání ;-) Mám alespoň čas našetřit nějaké peníze na úpravu vzhledu (laser, vlasy atd...) 8-O

5 TS Ženská. TS Ženská. | 28. prosince 2016 v 21:59

[4]: noo nevím, ono těch peněz bude pořád málo, uvidíš, to není jen šatník, ale spousta a spousta dalšího. ;-)

ono se to ani netáhne tolik reálně jak pocitově, asi jako když jsi malé dítě, na vše se těšíš a spousta je nového, to je potom i měsíc nekonečný. :-D

mistryně světa v čekání, kdepak, já jsem holka nedočkavá. :-)

spíš mistryně v masochismu, když vydržíme mít taková léta zataté zuby. ;-)

6 Radka Radka | 28. prosince 2016 v 22:24

[5]: S tím masochismem máš asi pravdu, celý život si říkám že se stále musím za něco trestat :-D  Jinak, já si stále připadám jako malá holka takže se tak pořád i těším :-D Joo, šatník zase až tak úplně neřeším, to přijde časem...spíš mě trápí kila navíc, pleš a věk :-?

7 TS Ženská. TS Ženská. | 28. prosince 2016 v 23:18

[6]: tak s věkem nic nenaděláš, i když HRT ti léta ubere.
kila, víš co se říká že je nejlepší dieta, nežrat :-D, papat ano, ale upravit jídelníček, jen musí být vůle.
ale někdo na HRT přibere, někdo zhubne. ;-)
transplantace vlasů co vím je drahá věc, navíc, ty vlasy někde musí vzít aby je jinde mohly přidat. asi prozatím je nejlepší paruka, nebo příčes. ;-)

8 TS Ženská. TS Ženská. | 28. prosince 2016 v 23:21

[7]: aby jsi nemyslela, problém s vlasy takhle řeší spousta cis žen, v dnešní době to trápí hodně holek.

9 Radka Radka | 29. prosince 2016 v 5:31

[7]: Úprava jídelníčku už proběhla dávno, teď se holt musím soustředit na životosprávu jako takovou... dodržovat časy jídel a tak. V podstatě jsem měla furtum hlad a proto se všechno ukládalo :-? Pozitivní na tom je, že už dlouho nepřibírám takže to chce jen nastartovat :-D
A taky to chce trochu pohyb, a tak jsem pořídila rotoped a přes léto bude kolo, běh a plavání ;-)

S vlasama to chci řešit přesně jak jsi psala, paruky... a postupem času možná našetřím na tu transplantaci ;-) brát je kde, vzadu toho je ještě dost, chybí mi nahoře :-D
Ono to půjde, chce to jen čas.. 8-)

10 TS Ženská. TS Ženská. | 29. prosince 2016 v 9:41

blog se mění před očima :-D

11 Radka Radka | 29. prosince 2016 v 9:59

[10]: Trošku se v práci nudím tak si hraji :-D
A taky jsem v tom nová tak zjišťuji co všechno tady lze vyčarovat a ještě tak, aby to alespoň trochu vystihovalo mojí osobnost ;-)

12 TS Ženská. TS Ženská. | 29. prosince 2016 v 10:01

taky bych se někdy chtěla v práci nudit. :-(

13 Radka Radka | 29. prosince 2016 v 10:08

[12]: Buď v klidu :-D
Já to mám jenom teď volnější. Většina lidí tady má dovolenou a tak se nic moc neděje... jinak lítám jak splašená a za celý den si pomalu ani nesednu. Mám tady na starosti elektriku a jsem na to sama 8-O  Ale jinak si nestěžuji, jsem si v podstatě svou paní, pokud něco nehoří tak dělám běžnou údržbu ;-)

14 TS Ženská. TS Ženská. | 29. prosince 2016 v 11:27

[13]: tak pokud někde hoří, asi si to špatně zapojila :-D  :-D

15 Radka Radka | 29. prosince 2016 v 11:38

[14]: No to taky :-D  ale spíš je to tady o tom, že to nechali 25 let chátrat a nikoho to moc nezajímalo, no a teď se to pomalu začíná hroutit. Takže místo údržby pracuji na rekonstrukci veškeré elektroinstalace v podniku. Paráda :-)

16 Andrea Andrea | 29. prosince 2016 v 20:07

[6]: Na věk dlabej, tak kritické to fakt není. Držím ti moc palce.

17 Radka Radka | E-mail | Web | 29. prosince 2016 v 20:19

[16]: Děkuji Andrejko, já se s tím poperu tak jak se vším doteď ;-) Přežila jsem nasazení v zahraničí přežiji i tohle :-) Věřím že to bude fajn... jen to pro mě zatím je terra inkognita a tak se trochu bojím, ale to přejde :-D

18 Nikita Nikita | 30. prosince 2016 v 9:33

Čauki.
Naše příběhy se velmi podobají. A doba a okolnosti nás donutily žít život né podle našich představ, jak jsme to cítily. Hlavní kroky máš za sebou, sdělení o svém stavu a schůzka se sexuologem. V dalších krocích ti již sexuolog pomůže. Přeji ti, ať tvá proměna je dle tvých představ. Hodně na sobě pracuj. Přeji ti vše nej nej v novém roce. Štěstí, zdraví a lásku těch které máš ráda. Niki

19 Radka Radka | Web | 30. prosince 2016 v 10:04

[18]: Niki díky moc :-)
Jsem moc ráda že jsou tu i lidsky normální TS holky a ženy ;-)
Na Hanku jsem zvědavá a těším se :-)
Pa a přeji příjemně prožitého silvestra :-D

20 Niki Niki | E-mail | Web | 2. ledna 2017 v 9:50

Jak již v předchozím komentáři napsala Niki, naše příběhy se velmi podobají a byly jsme okolnostmi donuceny žít životy, které jsme si nepřály. Některé z nás TS se rozhodly změnit svůj život dříve, některé jsme se k tomuto kroku odhodlaly později, ale hlavně že jsme šťastné (tedy doufám) a můžeme žít tak, jak jsme si to vždy přály. 8-)
Přeji ti Radko v tomto roce co nejvíce pohodových, sluníčkových dní a ať jde vše podle tvých představ. Pa, Niki

21 Radka Radka | 3. ledna 2017 v 20:42

[20]: Niki, děkuji moc ;-)
Tobě přeji co nejméně srážek s idioty :-)
Měj se moc krásně a skládej básně :-D
Pa ;-)

22 Míša Míša | 12. ledna 2017 v 23:23

Moc a moc držím palce. Z vlastní zkušenosti vím že to vůbec není jednoduché, ale stojí to za to. Opravdu stojí. ;-)

23 Radka Radka | Web | 13. ledna 2017 v 9:06

[22]: Míšo děkuji moc ;-)
To že to nebude jednoduché jsem tak trochu tušila, ale to co teď předvádí manželka tak to jsem fakt nečekala :-(
Podle toho jak se začala chovat mě ještě čeká docela peklo a to jsem ještě ani pořádně nezačala :-D
Vypadá to, že začala žárlit na tu holku ve mě, ale nejsem psycholog :-)
No, uvidíme, snad to přežiju ve zdraví ;-)
Zatím pa... :-*

24 Míša Míša | 13. ledna 2017 v 10:45

23 Tak nezbývá, než popřát aby vám vztah vydržel, protože tohle ho opravdu důkladně prověří.

25 Radka Radka | Web | 13. ledna 2017 v 14:30

[24]: Díky, ale podle mě už našemu vztahu moc času nezbývá... Měly jsme problémy už před tím než jsem začala řešit to svoje... Jsem vyčerpaná a děsně unavená z neustálých pidi tahanic... Proto možná přišla teď ta chřipka, aby mě zastavila :-) Jela jsem od nevidím do nevidím a už jsem to fakt moc nezvládala. Holt nejen prací živ je člověk...
Sama jsem zvědavá kam to půjde dál, ale tak nějak jsem se vnitřně připravila na konec vztahu... každá jsme někde úplně jinde :-?
Jak už někde někdo psal, většina vztahů tohle nepřežije a ani se nedivím :-|
No nic, zatím se tu mějte, zkusím vypotit nějaký další článeček, když už se válím doma :-D

26 Míša Míša | E-mail | 13. ledna 2017 v 15:53

24 Znám to úplně přesně a vím čím teď procházíš a co prožíváš, protože u nás se pidi problémy táhly celých patnáct let a teprve loni v létě to definitivně skončilo.Skončil vztah, ale je to teprve pár dní co jsem se s tím snad definitivně vyrovnala. Takže je vše ještě takové hodně čerstvé.Pokud se budeš cítit z toho všeho vyčerpaná, ráda s tebou pokecám. Pa a drž se.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama