Únor 2017

Co vlastně napsat?

27. února 2017 v 10:33 | Radka
Ahoj lidi Usmívající se

Nemám tušení kdo všechno čtete to moje psaní a jak často někdo kontroluje jestli něco nepřibylo. Musím přiznat, že opravdu sedí to co jsem někdy četla u jiné dívčiny procházející tranzicí. Tady se pořád na něco čeká Usmívající se. A k tomu se ještě nic moc neděje... Kromě toho, že se Tores totálně znemožnila na YT a vůbec nemám tušení proč... Asi nějaká hormonální nerovnováha, jinak si to vysvětlit neumím. A asi je to hlavně její problém, takže řešit to rozhodně nehodlám Mrkající.

Za moji osobu a můj život bych ráda napsala pár řádků, které asi nebudou moc optimistické. Vztah s manželkou se pomalu sune do neurčita. Sama na sobě pomalu sleduji, že zřejmě na holky nebudu a to ještě ani nejsem na hormonech. Ale možná je to jen o té jedné co mám doma, bůh ví. Každopádně to není moc udržitelné partnerství. Manželka tvrdí, že se chce stát mojí kamarádkou, ale přitom se chová jako sokyně ve všem. Neustále v opozici a ono je to dost unavující a frustrující. Sama mám občas stavy, že bych se nejraději zahrabala tři patra pod zem a vylezla až za rok... no a do toho musím ještě řešit její úlety a zdravotní stavy a problémy. Občas je toho prostě moc... ale nechci si stěžovat, pořád mám kde bydlet, mám práci a některé příjemné a chápavé lidičky kolem sebe. Třeba minulý týden si mě zavolala tisková mluvčí u nás v podniku. Vyslovila mi obdiv, že mi drží palce a kdybych náhodou měla s někým problém, že mám přijít a ona se o toho dotyčného postará. Skoro mi to vehnalo slzu do oka. Je báječné že existují lidi kterým nejste lhostejní.

Chystám se na ples, maškarní ples. Rozhodla jsem se jít sama za sebe. To jsem ještě netušila, jaké problémy si tím zbůsobím Usmívající se. Snažím se sehnat nějaké oblečení, botičky, paruku, doplňky a to vše rychle a za rozumnou cenu... Nemusím vám vykládat jak jednoduché je sehnat něco na mastodontní postavu, aby to vypadalo alespoň trochu důstojně Rozpačitý. No, snažím se... Posléze napíšu nějaký článek i s foto dokumentací z plesu. Bude to v polovině března tak se snad dokopu k tomu napsat co nejdřív potom nějaký článek.

Pro dnešek asi vše co jsem měla na srdci...

Hezký den, Radka... Líbající

Naušnice a cesta do Prahy...

10. února 2017 v 22:33
Naušnice už mám téměř dva týdny a neskutečně si to užívám. Přes moje počáteční obavy to kupodivu vůbec nebolelo. Tedy zpočátku...Po pár dnech jsem povolila motýlky vzadu a to nebyl moc dobrý nápad. Během noci to začalo bolet jako čert, opuchl mi boltec a ucho bylo dost citlivé. Trvalo to asi tři dny než mě napadlo přečíst si doporučení lékaře a kupodivu hned první věta zněla: " V žádném případě nepovolovat naušnice dříve než za 4 týdny ". Tak jsem opět za trubku :-) Zatáhla jsem to zpět a bolest je pryč.
Takže asi toliko s první zkušeností s naušnicemi a doufám že to bylo naposledy co jsem si takto naběhla...

V úterý 7.2. jsem se vydala na výlet do hlavního města, navštívit poprvé Hanku Fifkovou. Zároveň jsem se domluvila s Miriam a Kristýnou na osobním setkání, kde proběhne základní proškolení a poučení při vstupu do TS světa :-)
První setkání u Hanky proběhlo z mého pohledu velmi příjemně. Dozvěděla jsem se v podstatě vše co už jsem věděla plus osobní postřehy a zkušenosti Hanky, které nejsou nikde v knihách. A až mi zase někdo v komentářích bude tvrdit, že ho Hanka tlačí do nějakých věcí tak toho človíčka děsně rychle někam pošlu... Ohledně HRT mi Hanka potvrdila, že je to děsně individuální a že není dobré očekávat zázraky. Což ostatně tvrdím i sama už od začátku.
Co se dalších věcí týká tak to budeme probírat postupně. Jelikož neměla zásadní problém s mojí ženskou stránkou osobnosti, tak jsem od Hanky dostala žádanky na základní vyšetření ( interna, psychologie, endokrinologie ) a protože jsem holka šikovná, objednala jsem se tak rychle jak jen to šlo... Pokud vše proběhne tak jak má tak budu mít v polovině dubna hotová všechna vyšetření a doufám, že Hanka nebude mít námitek, aby se přistoupilo od května k HRT. Držte mi palečky :-)

Odpoledne jsem se potom sešla s Miri a Kristýnou. Setkání bylo vskutku poetické... Probraly jsme co se dalo a doufám že z toho holky měly stejné pocity jako já :-) Bylo mi v jejich přítomnosti fajn a příjemně... Doufám, že to při nějaké další návštěvě Prahy zopakujeme.
Mimochodem, Kristýna se předvedla s nádhernýma céčkama a to bez push-upky :-)

Na závěr jeden postřeh z rozhovoru s otcovou manželkou... Nějak stále nemůže vstřebat informaci, že jsem žena... Prohlásila, že pokud bych přišla s tím, že jsem gay tak by to snesla lépe než takhle. Přitom porucha identity i sexuální orientace jsou dané od narození a námi neovlivnitelné. Uvidíme, snad se s tím nějak srovná. Já jí řekla, že pokud to nepřijme tak že mě to bude mrzet, ale že to je bohužel její problém a já s tím moc nenadělám...

No nic, hezký večer a příjemnou zábavu ať už se budete věnovat čemukoliv...
Pa...