Duben 2017

Endokrinologie

26. dubna 2017 v 15:25 | Radka
Ahoj Lidičky...

Už jsem zase tady a melu a melu Usmívající se

Dnes mi konečně přišel email s výsledky endokrinologie... kromě toho že mám nedostatek vitamínu D vyšlo vyšetření docela dobře. Doktorka nemá námitek k zahájení HRT tak uvidím v květnu jak se k tomu postaví Hanka. Jediné co mi ještě schází je posudek od Prof. Weisse tak uvidím... doufám že to v květnu klapne a já si půjdu vyzvednout SVOJE první hormony :-)

Pokud tomu někdo z vás rozumí a poradí mi co to znamená tak zde uvedu některé hodnoty hormonů... jediné co vím je, že netrpím hormonální nerovnováhou a vše je úměrné věku a pohlaví :-)
Takže : Estradiol - 83,1 pmol/l , Prolaktin - 196 mlU/l , Kortizol - 199 nmol/l , Testosteron - 16,25 nmol/l , TSH - 1,47 mU/l

Tolik k rozboru... pokud mi někdo pomůže to rozklíčovat budu vděčná :-)

Zatím hezký den...

Ráďa

Zapomenuté vyšetření...

24. dubna 2017 v 16:22 | Radka
Nazdar lidi :-)

Jelikož jsem trubka tak jsem zapomněla ve výčtu všech vyšetření které mám už za sebou na foniatrii. Tam jsem byla minulý týden a dozvěděla jsem se, že hlasivky mám v dobrém stavu, bez uzlíků a zánětu. Viděla jsem svoje hlasivky i na videu a byl to vskutku zajímavý pohled. Konečně vím jak je to tam vlastně vytvořené a proč máme tak velký ohryzek :-) Máme prostě větší hlasivky a díky tomu hlubší hlas... Lékař byl krásně v rozpacích když mi to vše vyprávěl. Vypadlo z něj že se moc omlouvá, ale že jsem první pacientka svého druhu u něj a že se bude moc snažit mi pomoci :-) Byl zlatej :-)

Doktor a muzikant v jedné osobě mi také řekl, že mám krásný baryton... 96 Hz ...a bez nějakého namáhání ho mohu zvednout na 150 Hz. Což je ale stále mužský hlas. Budu se muset trochu víc snažit a dostat se alespoň na 180 Hz což už je ženský hlas... sice hlubší ale ženský. No, bude to řehole, ale jelikož jsme holky šikovný tak to nakonec všechny dáme ;-) Jen si věřit a obklopit se lidmi kteří vám také věří.

Foniatr mi ukázal nějaká dechová cvičení a naučil mě jak dosáhnout vyššího hlasu bez zničení hlasivek. Poté mi doporučil logopeda, který mi ukáže co mám procvičovat, aby to bylo komplexní... tam jdu v pátek tak pak třeba zase napíšu jak to probíhalo ;-)

Nedávno jsem u Terezky na blogu četla o bezva pomocníkovi pro nás trans holky i kluky :-) Je to aplikace pro android " Voice Pitch Analyzer " a opravdu nám všem moc pomůže. Pro stažení stačí zadat na Google play a stáhnout... je zdarma!!! :-) Osobně jsem vyzkoušela a už se té aplikace nevzdám :-)

Takže držte si všichni palce při našem snažení a vzhůru do cvičení ;-) Spoustu práce musíme udělat my, to za nás žádné zázračné pilulky neudělají...

Hodně štěstí a hezký den Líbající

Ráďa

Další fáze mého nového života...

23. dubna 2017 v 18:28 | Radka
Ahoj lidičky...

Omlouvám se, že nepíši moc často, ale ono se toho moc neděje... Je to složité při takovém pracovním vytížení jako mám teď se ještě pouštět do románových pokusů.

Ze začátku jsem si myslela, že tyto řádky budou výhradně pro moji osobní potřebu. Abych i po čase věděla co všechno se mi honilo hlavou a jak postupně probíhala tranzice a všechno kolem toho. Velký omyl... Zjistila jsem, že tak jako já měla oblíbené blogy, které mi ulehčily moje rozhodování, tak i můj blog už teď slouží jako zdroj informací pro některé z vás... Moc mě těší váš zájem a pokusím se nepsat bláboly :-)

V práci nastal trochu posun. Jelikož na současné pozici je to čím dál méně snesitelné, požádala jsem vedoucí jiného oddělení o možnost přestupu k nim... Je tam čistě ženský kolektiv a o pár tisíc menší plat, ale co by jedna neudělala pro klid, že? Takže když to vše dobře dopadne budu dělat v kolektivu žen které mi fandí a nemají idiotské narážky ani diskriminační poznámky...

Co se vyšetření týče tak v poslední době proběhlo vyšetření na endokrinologii, dostala jsem výsledky z interny a byla jsem u prof. Weisse na dalším nezávislém psychologickém rozboru... mimochodem tam jsem si připadala jako při zápisu do školky :-) Weiss byl tajemný jak hrad v Karpatech takže nevím nic, prý se dozvím od Hanky v květnu. Jsem děsně zvědavá... Výsledky z interny byly víc než dobré a paní doktorka nemá námitek se zahájením hormonální terapie. No a výsledky z endokrinologie měly přijít do pátku 16.4. do emailu, ale bohužel na mě asi zapomněli, takže se musím zítra připomenout :-) Prý se jim to občas stane...

Jinak musím konstatovat, že mě asi více svědčí když jsem v zápřahu. Nemám tak moc čas na přemýšlení a jiné hovadiny... Od chvíle co jsem odvezla manželku na dovolenou k mamince mám více času na sebe a nějak mě přepadá černé myšlení... Nejvíc se mi líbí, že se do mě začínají trefovat lidi do kterých bych to na začátku vůbec neřekla. Holt asi jsem pro dost kolegů v práci velmi vděčné téma, ale s tím jsem mohla i počítat. Je zvláštní jak si Češi rochní v pomlouvání a očerňování... Na to si asi nikdy nezvyknu.

Už se moc těším na ten okamžik, kdy mi Hanka poprvé předepíše můj estrogen i Androcur. Už aby to bylo :-)

To by asi bylo pro dnešek vše... doufám že jsem někoho nezklamala svým tlacháním ;-)

Mějte se moc hezky a užívejte života :-)

Ráďa

Trochu jiný svět...

4. dubna 2017 v 20:53 | Radka
Ahoj lidi...

Po dlouhé době jsem se opět dostala k tomu, že píšu... A po událostech které mě pronásledovaly jsem dlouho zvažovala jestli vůbec něco psát a nebo to ukončit. Nakonec zvítězila ta část mé osobnosti, která chce psát dál. Sice to neumím, ale píšu ráda ( občas )...

Od minula se stalo mraky událostí o které se s vámi chci podělit.
Tak jak jsem si pochvalovala situaci v práci, tak jsem to nejspíš zakřikla a přivolala tím na sebe morové rány egyptské... Spadla jsem pod jiného nadřízeného, který se vůči mě chová velice divně, nečitelně... ale rozhodně ne neutrálně, nebo přátelsky. A to ještě nejsem na hormonech a neměním se mu před očima :-)
Zároveň s novým nadřízeným jsem zdědila nového, starého kolegu. A ten si na mě začal okamžitě hojit svůj komplex. Přitom je po odborné stránce úplně mimo... Možná právě proto se snaží na sebe upozornit vždy když něco uděláme. ( kupodivu je to prý vždy jeho zásluhou :-)... )

Díky tomu všemu jsem byla předvolána před provozně technického ředitele, kde mi byly upřesněny kompetence a pravomoce... také mi byl změněn režim návštěvy lékařů... Ředitel si zřejmě četl článek o sourozencích Brychtových v MF a usoudil že budu hodně často navštěvovat lékaře :-) Ten magazín měl při mém pohovoru okatě před sebou tak, abych na něj viděla :-)
Jen tak mimochodem jsem se také dozvěděla, že všichni počítají s tím, že projdu přeměnou a odejdu jinam, kde začnu od nuly a kde mě budou všichni znát už jen jako ženu... Nevím kde tu informaci vzali, ale po tom co tam denně předvádějí už o tom i začínám přemýšlet.

Snažila jsem se vydělat nějaké korunky navíc, protože nás s manželkou čekala cesta na Ukrajinu, kde manželku dva a půl měsíce nechám a budu se doma věnovat výlučně sama sobě. Díky tomu jsem byla tak unavená, že jsem přestala vnímat čas i prostor. Taková zvláštní existence... už bych si konečně ráda odpočala. Uvidím zda se mi to podaří, držte mi palce :-)

Tyto řádky píšu na Ukrajině. Cesta sem trvala 17 hodin i s hraničním přechodem Polsko - Ukrajina. Dozvěděla jsem se, že zřejmě budou trochu problémy na cestě zpět, protože auto je registrované na manželku a já se vracím bez ní. Mám sice plnou moc k používání vozidla, dokonce přeloženou do Ukrajinštiny, ale prý to nemusí stačit z důvodů mě neznámých. Tak stůjte při mě, abych se já trubka dostala domů :-) V pátek mě čeká návštěva endokrinologie, v pondělí potom Hanka Fifková a ve středu potom Weiss. To bude mazec :-)

Zatím se mějte moc hezky, ozvu se zase až po všech vyšetřeních, pokud mě tedy mezitím na Ukrajině nezabásnou :-)

Pa, Radka...