Endokrinologie

26. dubna 2017 v 15:25 | Radka
Ahoj Lidičky...

Už jsem zase tady a melu a melu Usmívající se

Dnes mi konečně přišel email s výsledky endokrinologie... kromě toho že mám nedostatek vitamínu D vyšlo vyšetření docela dobře. Doktorka nemá námitek k zahájení HRT tak uvidím v květnu jak se k tomu postaví Hanka. Jediné co mi ještě schází je posudek od Prof. Weisse tak uvidím... doufám že to v květnu klapne a já si půjdu vyzvednout SVOJE první hormony :-)

Pokud tomu někdo z vás rozumí a poradí mi co to znamená tak zde uvedu některé hodnoty hormonů... jediné co vím je, že netrpím hormonální nerovnováhou a vše je úměrné věku a pohlaví :-)
Takže : Estradiol - 83,1 pmol/l , Prolaktin - 196 mlU/l , Kortizol - 199 nmol/l , Testosteron - 16,25 nmol/l , TSH - 1,47 mU/l

Tolik k rozboru... pokud mi někdo pomůže to rozklíčovat budu vděčná :-)

Zatím hezký den...

Ráďa
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 26. dubna 2017 v 16:43

Nevím jestli se mi to zdá, ale jak se Ráďo blížíš k prvnímu cíli...tedy své první hormony a začátek HRT, tak je z tebe cítit nějaké nadšení. :-)

Ten Estradiol a Testosteron bys měl mít v pořádku...referenční meze pro muže je zhruba (6 - 27nmol/l) pro testosteron a estradiol má ref hodnoty (73 - 173pmol/l)...u těch dalších hodnot ti řekne jiná z nás. :-)

2 Radka Radka | Web | 26. dubna 2017 v 16:56

[1]: Možná to tak někdy nevypadá Niki, ale nadšená jsem pořád od té doby co jsem se definitivně rozhodla zamávat mužskému pojetí světa :-)
Jedna moje kamarádka říká, že se vždycky těší na moji návštěvu, protože jsem jako sluníčko :-) prý ji vždy nabiju takovou energií, že má pak pocit že zvládne všechno na světě...
Ale pravda je, že už se fakt děsně těším... je to další krůček na dlouhé cestě. Já se snažím postupovat pomalu od jednoho malého cíle k dalšímu, takže se pomalu prokousávám vším co mě potkává... Teď třeba řeším zahájení proteinové diety, čekala jsem až na výsledky krve, protože tímto si všechno děsně rozhodím ;-)

3 Vlaďka Vlaďka | 26. dubna 2017 v 20:43

Když vás tak vidím, jak všechny ukazujete výsledky enda, tak mě mrzí, že jsem si nezapsala mé výsledky tehdy. Od začátku jsem měla málo testosteronu, tak mě zajímá, kolik to tak bylo. Myslíte, že se to dá nějak zpětně zjistit, že by to třeba měl sexuolog zapsáno v počítači?

Jinak, Radko, ona se ta energie po hormonech ještě navýší, je to prostě moc příjemný pocit, jak člověk kouká po prvních změnách. ;-)

4 Zuzka Zuzka | 26. dubna 2017 v 23:55

[3]:Určitě má. Ten můj to má všechno. I ty další kontrolní, tak mohu porovnávat. :-P

5 TS Ženská. TS Ženská. | 27. dubna 2017 v 2:56

asi jsem divná. já ty první hodnoty nějak neřešila protože ty stejně ovlivnit nejdou, s těmi do toho prostě jdeme ad jsou jakékoli.
a další hodnoty vůbec nevím, v ruce jsem je neměla a vlastně mě taky moc nezajímají.
gynekolog to neřeší tak asi nic zásadně špatně tam není, a mě jde o fyzické změny, o to co já a okolí vidím, a ne o nějaký papír. pro mě za mě ad mám testosteron v maximu, pokud mě neotravuje a jsem pro lidi ženská, je mi fuk. ;-)  :-D
ale podle všech příznaků bude už dlooouho spíš v minimu :-)

6 Niki Niki | 27. dubna 2017 v 6:33

[3]: Vladi, jak píše Zuzka...měl by to mít doktor v záznamech. :-)

Mně tohleto vstupní vyšetřování nedělal nikdo, tak nemohu bohužel porovnat jak jsem na tom byla na začátku a teď. Lucka má sice pravdu, že ty vstupní hodnoty ovlivnit nejdou (mořná by šly trochu potlačit fytoestogeny ve větším množství, Ainterolem, apod., ale jak říkám, možná), ale to je spíše takové porovnání pro nás, co ty hormony a androcur provedly s našim krevním obrazem - tedy hlavně myslím testosteron a estradiol. O_O

7 TS Ženská. TS Ženská. | 27. dubna 2017 v 19:11

[6]: ne možná, tím ovlivnit jdou to vím jistě.

ale ale, pořád do toho jdeš s tím co máš od přírody, je jedno čím a kdy to upravuješ, ale ten základ tam prostě máš, v minimu nebo maximu to je fuk, jdeš do toho tak jak tak, o to jde, ad máš jakékoli hladiny v začátku, stejně to hrt chceš. tak je vlastně fuk jaké ty počáteční hladiny máš.

jde o konečný výsledek v reálném životě, nic víc nic mín. prostě o reakci tvého těla.
a tohle vidíš sama a dají ti to najevo lidi, k tomu není třeba papír.

8 Niki Niki | 27. dubna 2017 v 19:28

[7]: Já rozumím tomu co říkáš, já myslela na něco jiného, jenom takové ověření pro nás samotné, jak se ty hladiny změnily.

Když jsem si nechala změřit asi před 2 měsíci hladiny hormonů, tak jsem měla testosteron skoro na úplném minimu a estradiol na tom nebyl špatně. No a i bych ráda věděla jak jsem na tom byla na začátku před HRT a jen si to tak porovnala pro vlastní pocit. :-)

9 Zuzka Zuzka | 27. dubna 2017 v 19:53

[7]:Víš já si to sice chtěla nechat jen na památku, ale díky tomu že mám kopie tak mně ani tak nezajímaly hladiny hormonů ( tedy ne že bych si je pořádně neprostudovala), ale spíš celkový krevní obraz. Díky tomu jsem objevila zvýšené bílé krvinky a vyklubal se z toho krásný zánět a antibiotika. ???

10 TS Ženská. TS Ženská. | 27. dubna 2017 v 20:18

[9]: mě se z toho vyklubala genetická tromboza, co máš z toho :D :-D

každé se z toho vyklube něco jiného. ;-)

11 Niki Niki | 29. dubna 2017 v 2:55

[10]: Já bych věděla co je to žilní tromboza, ale nevíím co je genetická tromboza.
Jak se tu u tebe Luci projevuje nebo projevilo?

12 TS Ženská. TS Ženská. | 29. dubna 2017 v 8:14

[11]: díky bohu zatím nijak, až se to projeví pravděpodobně mě najdou mrtvou ;-)

13 anita angelb anita angelb | 17. května 2017 v 11:59

[12]: jen tak dal  ..;)..
tvuj zivot no kdy jine
holky uveri co pises ze
hrt a onemocneni je
knoflik ...registruju
u tebe dlouhobe   ..
( i ja si to myslela)  a ..
na JIP si nebyla
snad kdys ...beep..
znam te.. ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama