Zapomenuté vyšetření...

24. dubna 2017 v 16:22 | Radka
Nazdar lidi :-)

Jelikož jsem trubka tak jsem zapomněla ve výčtu všech vyšetření které mám už za sebou na foniatrii. Tam jsem byla minulý týden a dozvěděla jsem se, že hlasivky mám v dobrém stavu, bez uzlíků a zánětu. Viděla jsem svoje hlasivky i na videu a byl to vskutku zajímavý pohled. Konečně vím jak je to tam vlastně vytvořené a proč máme tak velký ohryzek :-) Máme prostě větší hlasivky a díky tomu hlubší hlas... Lékař byl krásně v rozpacích když mi to vše vyprávěl. Vypadlo z něj že se moc omlouvá, ale že jsem první pacientka svého druhu u něj a že se bude moc snažit mi pomoci :-) Byl zlatej :-)

Doktor a muzikant v jedné osobě mi také řekl, že mám krásný baryton... 96 Hz ...a bez nějakého namáhání ho mohu zvednout na 150 Hz. Což je ale stále mužský hlas. Budu se muset trochu víc snažit a dostat se alespoň na 180 Hz což už je ženský hlas... sice hlubší ale ženský. No, bude to řehole, ale jelikož jsme holky šikovný tak to nakonec všechny dáme ;-) Jen si věřit a obklopit se lidmi kteří vám také věří.

Foniatr mi ukázal nějaká dechová cvičení a naučil mě jak dosáhnout vyššího hlasu bez zničení hlasivek. Poté mi doporučil logopeda, který mi ukáže co mám procvičovat, aby to bylo komplexní... tam jdu v pátek tak pak třeba zase napíšu jak to probíhalo ;-)

Nedávno jsem u Terezky na blogu četla o bezva pomocníkovi pro nás trans holky i kluky :-) Je to aplikace pro android " Voice Pitch Analyzer " a opravdu nám všem moc pomůže. Pro stažení stačí zadat na Google play a stáhnout... je zdarma!!! :-) Osobně jsem vyzkoušela a už se té aplikace nevzdám :-)

Takže držte si všichni palce při našem snažení a vzhůru do cvičení ;-) Spoustu práce musíme udělat my, to za nás žádné zázračné pilulky neudělají...

Hodně štěstí a hezký den Líbající

Ráďa
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | 24. dubna 2017 v 18:26

Hmm u foniatra jsem nikdy nebyla. Já nemám ohryzek, čím to je? :-)

Jinak Radko, ať už Ti bude kdokoliv cokoliv vysvětlovat ohledně hlasu a jeho zvyšování, tak NIKDY neudělej tu největší chybu, jaké se dopouští nejedna TS a to - tahat hlas z břicha. To pak nepomůže ani sebevyšší tón. ;-)

2 Niki Niki | 24. dubna 2017 v 18:54

Jak jsem byla nedávno na ORL, tak mi tam doktorka do krku strkala nějakou kovovou trubku. Tebe Ráďo taky tak vyšetřoval doktor?

No a snad se nám ten hlas časem podaří zlepšit všem. :-)

3 Radka Radka | Web | 24. dubna 2017 v 20:53

[1]: Vladi, teď mám ještě krk obalený tukem tak jsem taky bez ohryzku :-) ale obávám se, že až se mi podaří zhubnout tak ten potvora vyleze :-D

[2]: Niki, strkal mi do krku takovou trubku a na konci byla kamera, na krku jsem držela mikrofon a tak jsem pak měla audio vizuální podívanou na vlastní hlasivky :-) Každopádně to nebylo nepříjemné... Trochu jsem se bála že vyprsknu smíchy při některých cvičeních, protože pan doktor to předváděl velmi zaujatě a úporně :-) Fakt je zlatej ;-)

4 TS Ženská. TS Ženská. | 24. dubna 2017 v 22:05

ona ta práce s hlasem nemusí být až taková hrůza jak se za začátku zdá.

já si zprvu myslela jaká to bude strašná fuška, a že to bude pro mne vždy namáhavé mluvit vyšším hlasem a ten hlas nikdy nebude tzv můj.

ale, já ani na hudební nástroje necvičím, stylem cvičení, prostě hraju a improvizuju a tím se pomalu zlepšuju.

a s hlasem jsem to pojala stejně.
žádná cvičení atd, prostě jsem mluvila a mluvím.
ale já měla už trošku průpravu díky mému kocourkovy, který se mužského hlasu trochu bojí, tak jsem na něj mluvívala trochu výše a něžněji :-)

Doktor Vřeský byl přesvědčený že mám po operaci hlasivek a strašně ho překvapilo když jsem řekla že nemám.

nedávno mi hlas pochválil jeden muž který mě bral jako cis, prý na svoji výšku mám překvapivě jemný něžný hlas.

a i v telefonu, když některá společnost volá na mé staré jméno, stačí jedno dvě slova a slyším, To mluvím asi s manželkou nebo přítelkyní pana XX že.

takže, nakonec to nemusí být taková hrůza, jiný hlas prostě nemám a tím starým už jsem nepromluvila téměř dva roky, nevím zda by to vůbec šlo.
můžu kecat celý den a rozhodně nemám hlas namožený ani nic podobného, prostě, je to můj hlas :-)  :-)

5 TS Ženská. TS Ženská. | 24. dubna 2017 v 22:22

ještě bych měla dodat, že změna hlasu se nepočítá na týdny či měsíce, ale spíš roky.
i můj hlas si ještě pořád sedá.

6 Vlaďka Vlaďka | 24. dubna 2017 v 23:15

[4]: Mám to podobně, taky nijak speciálně necvičím, moc na to nejsem, prostě mluvím a tím cvičím.

Mně taky nedávno jeden kamarád pochválil hlas v telefonu. :-)

Hodně pomůže si svůj hlas občas nahrát a poslechnout, protože z audiozařízení to zní vždycky jinak než přímo z vlastní hlavy a u toho člověk pozná, co třeba dělá špatně, nebo jaká varianta zní lépe.

7 TS Ženská. TS Ženská. | 25. dubna 2017 v 0:14

[6]: tak hlas mi pochválil jeden kamarád asi před rokem a půl, že se mi hlas otočil o 180 stupnů, ale popravdě, to ještě moc hezky nezněl, podle mého.

jj to jsem občas dělala, nahrála si ho do telefonu abych slyšela změny.

všimla jsem si, že v zahraničí holky často hlas vůbec neřeší což nechápu, např moc hezká holka a vyloženě jí vyoutuje mužský hlas, je fajn že v ČR tohle holky řeší a převážně se jim to moc hezky daří. hlas je jeden z dominantních poznávacích znaků při určení pohlaví, člověka nemusíš ani vidět, stačí ho slyšet a víš na 99 procent zda je to muž a nebo žena. ;-)

8 Jana Jana | 25. dubna 2017 v 12:11

[4]: Hlas si procvičuju na psiskách :-) oni psi vůbec dobře reagují na vyšší hlas a při jejich výcviku to vysloveně pomáhá - pochvaly a tak podobě - tak mám aspoň důvod so zapištět a nikdo se nad tím ani nepozastaví. Ale bude to ještě dlouhá cesta - nejen ten hlas teda :-D

9 Vlaďka Vlaďka | 25. dubna 2017 v 14:15

[7]: Mně to teda přijde přesně naopak, že zahraniční holky hlas řeší a ty české na to skoro až kašlou. Dost holek, co jsem viděla v různých dokumentech, se ani nesnažily mluvit žensky, prostě natvrdo jak chlap.

Pro lidi, kteří nás znají hodně dlouho to bývá největší problém, protože oni byli navyklí na náš původní hlas a proto tam prostě slyší to tahání nahoru v hlase. Mají s čím srovnávat.

10 Vlaďka Vlaďka | 25. dubna 2017 v 14:21

[8]: Zvířata jsou vůbec zajímavá, co se týče reakce na pohlaví. Já se občas v Praze stavím ke kamarádce, co má kočku, která je hodně plachá, od všech nových lidí se drží dál a speciálně od mužů. Nějak se jich prostě bojí.  A co jsem byla na poslední návštěvě, tak se mi ta kočička opřela předníma tlapkama o nohu, takže asi už i ona ze mě cítila ženu. :-)

11 TS Ženská. TS Ženská. | 25. dubna 2017 v 17:49

[10]: zvířata cítí hormony z potu atd.
zrovna tak jako cítí když je žena těhotná, podle hladiny hormonů.

[9]: ono nešlo asi o tahání hlasu, podle něj sem prostě zněla žensky. / ale každý tohle vnímá a slyší jinak/.

jinak já znám jen holky co svůj hlas řeší, nebo se snaží řešit, a většina zní hezky ženky.
ony fyzické možnosti má každá jiné. některé to 100pro nepůjde nikdy.

ale ano, před více jak rokem mi příbuzný řekl, že si na ten hlas snad nikdy nezvykne.
ale joo, zvykl. :-)

asi jako moje 85 letá teta, která to vše vzala moc fajn, ale řekla že si už asi nezvykne, že mě bude vždycky vidět stejně a oslovovat mě v mužském rodě a starým jménem, že se omlouvá ale že jí to prostě jinak už asi nepůjde.

viděla mě za půl roku, sice nejdřív vůbec nepoznala, ale potom, Lucko ty jsi tak hubená, vem si něco, ty jsi celá máma, a hotovo, šlo to a nemá s tím problém :-)

12 TS Ženská. TS Ženská. | 25. dubna 2017 v 17:51

[8]: no jo, ale víš co to dalo za práci aplikovat ten ´´kocouří hlas´´ i v běžné řeči, mě to vůbec nešlo, já tak uměla mluvit jen na zvířátka, to byl boj :-D

13 Jana Jana | 26. dubna 2017 v 16:47

[12]:No to taky ještě boj bude, zatím ten psí hlas jen tak decentně ladím - ale už vůbec netuším jestli taky časem zvládnu zařvat jako ženská... protože s psem chci jezdit po závodech a nerada bych se vyoutovala před 200 lidma naráz tím, že na něj přes celej plac zařvu jako bejk PUST LEHNI... :-D Je fajn dozvědět se od vás, které jste mnohem dál než já, že hlas není až takový problém jak se může zdát. :-)

14 TS Ženská. TS Ženská. | 27. dubna 2017 v 2:24

[13]: nejprve vyzkouší jestli tu taky nemám zablokovaný přístup a komentáře. už si nejsem jistá ničím.

15 TS Ženská. TS Ženská. | 27. dubna 2017 v 2:39

[13]: tak fajn.

nejen řvaní, asi nejvíce těžký je šepot, ten trvá nejdéle. taky smát se aby to neznělo  ´´mužsky´´
ono to prostě trvá, hlasivky a krk si postupně zvykají a sedá si to.

ale každá má jiné fyzické předpoklady.

ale to že se ti to v začátku může zdát jako nereálné a nadlidský výkon, nakonec může být celkem v poho, jen to chce počítat s tím že úplně ok to bude třeba až za rok, za dva, za tři.

jinak, co se mi občas stávalo.
já se starým hlasem nemluvím, nepoužívám ho a nepromluvila jsem s ním už dva roky a to schválně, abych ten nový hlas opravdu přijala za svůj. / podle mého v tom hormony taky trošku pomáhají/.

ale člověk si na ten hlas stejně zvyká, když léta letoucí měl hlas jiný.

občas se mi stalo že jsem se ráno probudila, nahlas si povzdechla že jsem celá rozlámaná a úplně se lekla co to ze mě vyšlo za hlas, než mi docvaklo že je to přece ten můj nový hlas. :-D

takže občas i sranda. :-)

16 Radka Radka | Web | 27. dubna 2017 v 5:30

[14]: Proč bych Tě měla blokovat Lucy? Já se snažím to trochu dirigovat až když se to zvrhne do nějakých nadávek a urážek, do té doby komentářům nechávám svobodu :-)
Jinak u nás je to vlastně všechno o tréningu a cvičení a vždycky je to na delší dobu :-) Ale to jsem věděla hned na začátku když jsem se rozhodla tohle dobrodružství zahájit ;-)

17 TS Ženská. TS Ženská. | 27. dubna 2017 v 19:22

[16]: mimochodem, já se vážně nejmenuju Lucy,to je jiné jméno.
takže když už, Lucko nebo Luci ;-)

18 TS Ženská. TS Ženská. | 27. dubna 2017 v 19:27

[16]: víš, jistá osoba vztáhla něco na sebe, i přes mé několikeré ujištění že to na její osobu není, nebylo.
takže, už je asi možné vše.
a jede si stále tu svou. ;-)

19 Radka Radka | Web | 28. dubna 2017 v 21:10

[17]: Lucko promiň, asi jsem zblblá filmem "Lucy" tak asi proto jsem si Lucku překlíčovala do této zdrobněliny :-) Omlouvám se pokud se Tě to nějak dotklo ;-) Už se to nebude opakovat :-)

20 Vlaďka Vlaďka | 28. dubna 2017 v 23:13

[15]: Mně jde šepot lépe, než to řvaní. :-)

21 TS Ženská. TS Ženská. | 29. dubna 2017 v 0:11

[19]: ale ne, nedotklo :-)

22 TS Ženská. TS Ženská. | 29. dubna 2017 v 2:20

[20]: jj já to špatně napsala, přímo šepot nemyslím, ale hoodně tiché mluvení, to mi šlo až za delší dobu.
tak já nijak neřvu, ale problém jsem s tím neměla.

23 TS Ženská. TS Ženská. | 29. dubna 2017 v 2:29

[19]: ty jsi trdlík, já to tak neberu, omlouvat se mi není za co.
já jen aby mezi náma holkama bylo jasno.
že Lucy je jiné samostatné jméno. ;-)  :-)
mimochodem, většinou ho jako neutrální schválí.

24 Kristýna Kristýna | 29. dubna 2017 v 16:05

Malá poznámka: hlasová terapie u foniatra je hrazená pojišťovnou, takže je zbytečné utrácet za soukromé lekce.
Jen je třeba najít foniatra, který tu terapii nabízí.

25 TS Ženská. TS Ženská. | 29. dubna 2017 v 19:57

[24]: nojo celkem vtipný, hned v začátku když jsem to řekla moji obvodní, najednou vysel u ní na nástěnce odkaz na foniatra :-). ale joo je hodná :-)

26 Radka Radka | Web | 29. dubna 2017 v 20:32

[24]: Kristýnko, foniatra jsem měla zdarma, vysvětlil mi základ a vyšetřil hlasivky... doporučil mi poté logopedku a ta mi poté řekla že víc pacientů už jí prý pojišťovna neschválí a neproplatí... tudíž platím 250 ,- za půl hodinky, ale neželím toho, je fajn a dost mi vysvětlila a ukázala...
Hlavně že to půjde a jednou za měsíc mám domluvené konzultace a nácvik, každopádně je to hlavně o mě a mojí vytrvalosti :-)

27 TS Ženská. TS Ženská. | 30. dubna 2017 v 8:33

[26]: přesně, prostě tohle je stejně na tobě, tvém úsilí a snaze, a tvých dispozicích. každá se s hlasem dostane jinam, je hranice kterou už konkrétní hlas nepřekročí.

hlavě, zbytečně hlas nepřemáhat ;-)

28 anita angelb anita angelb | 17. května 2017 v 10:59

[25[ se svolenim radky   ..
by me zajimalo jaky mas
hlas kdyz ses  kuracka??
a jeste se tym "chlubis"
.Ze kouri i cis? ? no
stejne HRT a koureni ..
podle meho nazoru...
vy fakt nevite fakt co
s  .. a cvicite vubec??
dominice musim uznat
to jeji karate  udela vic
nez koureni...muj nazor(
a pro lucku ja pisu jak
mi z..narost pamatuj
ze diky dys mas problem
cist ..a co mam delat?(

29 anita angelb anita angelb | 17. května 2017 v 11:01

[25]: holky pamatujte...
diky koureni hlas jako
ROD STEWART ..:) :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama